Розробка нетрадиційного газу не загрожуватиме водним ресурсам - міністр

21 березня 2013

Розробка та видобуток нетрадиційного газу в Україні не загрожуватиме забрудненню води в регіонах. Про це вчора в ході прес-конференції в Донецькій обласній державній адміністрації (ОДА) зазначив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков.

"У нас водозабори артезіанської питної і технічної води – це перші сотні метрів. Буріння йде на глибині понад 3 тисячі метрів. Тож чисто теоретично навіть фільтраційні властивості гірських порід не дозволять потрапити шкідливим хімічним речовинам на відстань більше 2 кілометрів у водоносні горизонти. Тут ніякої загрози не існує", – пояснив він.

За його словами, проект розробки газу із щільних пісковиків на Юзівській площі проходитиме декілька етапів експертизи.

Зі свого боку, присутній на заході міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький зауважив, що такі проекти дають можливість розвивати регіон.

У свою чергу, губернатор Донеччини Андрій Шишацький переконаний, що видобуток власного газу на території області – це створення нових та збереження вже існуючих робочих місць та інфраструктури.

Як повідомлялось, на початку травня 2012 року Міжвідомча комісія з організації укладення та підписання угод про розподіл продукції визначила переможцями конкурсу на розробку Олеської та Юзівської сланцевих площ компанії Chevron та Shell відповідно.

Прогнозні ресурси Олеської ділянки (Львівська та Івано-Франківська обл.) оцінюються в 2,98 трлн. кубометрів газу, Юзівської ділянки (Харківська та Донецька обл.) – в 4,054 трлн. кубометрів газу. 

23 січня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про розподіл продукції (УРП) з Shell і ТОВ "Надра Юзівська".  24 січня 2013 року сторони підписали УРП від видобутку нетрадиційного газу на Юзівській площі.

Ірина Петренко, "Українська енергетика"

← до списку новин

Знайти подію