Забруднення питної води не варто боятися - геолог

22 березня 2013

Забруднення питної води у разі видобутку газу із ущільнених пісковиків, який планується здійснювати на Юзівській площі (Харківська та Донецька обл.), остерігатися не варто, адже видобуток має відбуватися на глибині до 2 тис. метрів.

Про це в ході круглого столу в Артемівську (Донецька обл.) зазначив генеральний директор "Донецькгеології" Микола Жикаляк, повідомляє сайт міста Артемівськ.

За словами геолога, екологічних катастроф – наприклад, зникнення або забруднення питної води – взагалі не варто боятися, адже видобуток газу йде на глибині 1500-2000 метрів. Як відмітив Микола Жикаляк, змішання газу та води теж не буде – це наслідки неправильної технології. Також, буріння в природоохоронних зонах заборонено.

У свою чергу, головний геолог ГРП "Артемсіль" Вікторія Скрипник заявила, що загрози для унікального соляного родовища на даний момент підприємство не бачить. За отриманими нею даними, площі порушені не будуть.

Микола Жикаляк також розповів, що на території Донбасу та Юзівській ділянці знаходиться велика кількість традиційного газу, просто державна політика не сприяє розвитку цих природних джерел. Директор вважає, що обсяги газу, на які розраховує Shell, перебільшені в десятки разів, і точної інформації про кількість нетрадиційного газу немає.

За його інформацією, вже зараз зрозуміло, що під вивчення потраплять Слов'янський, Олександрівський, Барвінківський райони Донецької області. Що стосується Артемівського району, то тут ймовірність залягання газу очікується лише в районі попаснянських пісковиків. Зрештою, як наголосив експерт, рішення про початок буріння буде прийматися на місцевому рівні, і місцева влада дасть дозвіл на будівництво бурових установок тільки після детального вивчення місцерозташування.

Як повідомлялось, на початку травня 2012 року Міжвідомча комісія з організації укладення та підписання угод про розподіл продукції визначила переможцями конкурсу на розробку Олеської та Юзівської сланцевих площ компанії Chevron та Shell відповідно.

Прогнозні ресурси Олеської ділянки (Львівська та Івано-Франківська обл.) оцінюються в 2,98 трлн. кубометрів газу, Юзівської ділянки (Харківська та Донецька обл.) – в 4,054 трлн. кубометрів газу.   

23 січня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про розподіл продукції (УРП) з Shell і ТОВ "Надра Юзівська". 24 січня 2013 року сторони підписали УРП від видобутку нетрадиційного газу на Юзівській площі.

Ірина Петренко, "Українська енергетика"

← до списку новин

Знайти подію