Ліцензійні ділянки "Захiдгазiнвесту"

Оператор: Eni S.p.A., Cadogan Petroleum plc
Площа: близько 3800 кв. км

У вересні 2011 року італійська компанія Eni підписала з НАК "Нафтогаз України" Меморандум щодо виконання Угоди про дослідження та співпрацю. В червні 2012 року Eni повідомила про одержання доступу до українського ринку сланцевого газу шляхом придбання 50,01% акцій компанії "Західгазінвест" (Івано-Франківська область), яка володіє ліцензією на видобуток у Львівському вугільному басейні.

На початку жовтня 2012 року британська нафтогазова компанія Cadogan Petroleum Plc i НАК "Надра України" закрили угоду з продажу Eni SpA 50,01% в компанії "Захiдгазiнвест". Пiсля операцiї Cadogan зберегла за собою 15% у пiдприємствi.

"Західгазінвест" була створена у лютому 2012 року НАК "Надра України", ДП "Західукргеологія" і "Коломийською  нафтогазовою компанією "Дельта", що належить Cadogan.

"Західгазінвест" володіє правом користування надрами на дев’яти ліцензійних ділянках сланцевого газу Львівського басейну площею близько 3,8 тис. км2, що є продовженням польського Люблiнського басейну.

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів, сума інвестицій на першій стадії проекту (аналіз геологічної інформації в 3D-форматі для підтвердження запасів) складе 95 млн. дол., прогнозований видобуток очікується на рівні 1-2 млрд. кубометрів газу на рік.

Згiдно з даними Державної служби геологiї та надр України, Eni представила програму геологорозвiдувальних робiт на 2012-2015 роки загальною вартiстю 55 млн. дол. У її рамках планується реалiзувати чотири розвiдувальнi кластери, на кожному з яких буде застосовано технологiї вертикального та горизонтального бурiння, гiдророзриву пласта.

 

СП за участі Eni вже отримало право власності на Дебеславецьку і Черемхівську ділянки. 

Мінприроди наприкінці лютого 2013 повідомляло, що Eni в рамках спiвпрацi з Cadogan можуть закласти першу свердловину з розвiдки сланцевого газу в Українi вже поточного року.

Знайти подію