Світовий попит та запаси газу

Світ вступає в "золоте століття" природного газу. Вже сьогодні це паливо забезпечує 24% первинного споживання енергії планети1. За даними Міжнародного енергетичного агентства, вже у найближчому майбутньому газ відіграватиме більшу роль в енергетичному балансі, оскільки дозволяє посилити енергетичну безпеку через диверсифікацію постачань, стабілізацію систем доставки енергії, зниження викидів парникових газів та інших продуктів горіння.

Ресурси природного газу в надлишку, вони широко розповсюджені у всіх регіонах планети, а їх сумарних покладів вистачить ще як мінімум на 250 років. Як очікується, до 2035 року глобальне споживання природного газу збільшиться більш ніж на 50%, а світовий попит на нього сягне 5,1 трлн. кубічних метрів, що на 1,8 трлн. більше, ніж сьогодні2. Сумарний видобуток газу зросте на 55%, при цьому частка нетрадиційного газу збільшиться з 14% до 32% і перевищить 1,6 трлн. кубометрів3. За розрахунками, технічно видобувні обсяги сланцевого газу дорівнюють 208 трлн. кубометрів, газу ущільнених порід – 76 трлн. кубометрів, метану вугільних пластів – 47 трлн. кубометрів4.

Наразі ширшому використанню газу перешкоджають існуючі упередження про те, що це паливо є дорогим, має нестабільну ціну, а також швидко вичерпується. Але, як свідчать дослідження, використання газу для генерування електроенергії є дешевшим, чистішим, більш екологічно вигідним5, аніж використання інших викопних палив, ядерної енергії та навіть відновлюваних джерел6.

1 World Economic Forum. A New Era for Gas. Energy Vision Update, 2010.

2 International Energy Agency. World Energy Outlook 2010. Are We Entering a Golden Age of Gas?, 2011.

3 International Energy Agency. Golden Rules for a Golden Age of Gas, 2012.

4 Там само.

5 Natural Gas and the Environment, http://www.naturalgas.org/environment/naturalgas.asp.

6 Matt Ridley. The Shale Gas Shock, GWPF Report 2, 2011.

Знайти подію