Cоціально-економічний потенціал розробки газу нетрадиційних джерел у Харківській області

Харківська область є лідером у промисловому видобутку природного газу, і ця галузь має довгостроковий потенціал значного росту. Останнім часом ведеться багато дискусій про розробку газу з нетрадиційних джерел та пов’язаний із цим економічний бум, однак наскільки вони обґрунтовані?Якими є соціально-економічні наслідки розвідки нетрадиційного газу? Чи можливе залучення місцевих компаній в якості підрядників? Скільки робочих місць буде створено?

Відповіді на ці та інші питання дає перше в Україні дослідження про соціально-економічні переваги розробки нетрадиційних вуглеводнів на регіональному рівні.

До його створення була долучена міжнародна група науковців та експертів з України та США, до якої, зокрема, увійшли експерти DiXi Group, д-р Ірина Лендел (Dr. Iryna Lendel), заступник директора Центру економічного розвитку при Коледжі урбаністики Університету Клівленда (Cleveland State University) та Віталій Филенко, голова ради Громадської організації "Нова енергія" (Харків).

Для повномасштабного аналізу команда проекту здійснила вивчення доступних баз даних державних органів та їх територіальних представництв у Харківській області та наявних досліджень на предмет аналізу соціально-економічної складової; проаналізувала повідомлення ЗМІ, які пов’язані з розробкою нетрадиційного газу та супутньою діяльністю. Крім того, експерти застосували передові практики економічного аналізу, які застосуються на рівні штатів США, адаптувавши їх до українських реалій.

Серед ключових завдань дослідження − підвищення суспільної поінформованості про соціально-економічні наслідки розробки нетрадиційного газу в регіоні, ознайомлення громадськості з кращим досвідом і практиками інших країн в оцінці та вимірюванні цих наслідків.

Дослідження виконане в рамках проекту «Посилення громадської підтримки розробки нетрадиційного газу як складової економічних реформ», що реалізується в рамках програми «Український інститут газу нетрадиційних джерел», де партнерами виступають «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» і Британська Рада.

Теги: Нетрадиційний газ, Харківська область

← до списку

Знайти подію