Юзівська площа

Оператор: Shell
Площа: 7886 кв. км
Термін дії ліцензії або УРП до 2063 року

24 січня 2013 року "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (ІV) Б.В.", ТОВ "Надра Юзівська" та Уряд України оголосили про підписання угоди про розподіл продукції (УРП) на розвідку, розробку та видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці, розташованій на території Донецької та Харківської областей України.

Компанія "Шелл" та ТОВ "Надра Юзівська" мають по 50% часток участі кожна. "Шелл" буде оператором проекту, відповідальним за всі роботи в рамках угоди. Права та обов’язки інвесторів будуть визначені в договорі про операційну діяльність, котрий буде підписаний після підписання УРП.

УРП підписана на строк 50 років. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двохвимірних та трьохвимірних сейсмічних даних та буріння 15 свердловин на Юзівській ділянці. Вважається, що це дозволить провести ефективну розвідку та оцінку існуючих покладів вуглеводнів, зокрема, оцінку потенціалу природного газу в ущільнених пісковиках Юзівської ділянки.

Юзівський проект буде реалізований у відповідності до міжнародних стандартів охорони навколишнього середовища та соціальної відповідальності. Для цього "Шелл" проведе комплексну оцінку потенційного впливу проекту на екологічне та соціальне середовище, а також на здоров’я населення до початку проведення робіт.

В рамках проекту передбачена реалізація соціальних програм, а також програм покращення місцевої інфраструктури, що необхідна не лише для реалізації проекту, а й має ширше соціальне значення, як, наприклад, ремонт доріг та модернізація очисних споруд.

Крім того, "Шелл" підтримає створення Українського інституту нетрадиційного газу, який буде займатися аналізом, розробкою, економічним обґрунтуванням та впровадженням технологій, а також вивченням екологічних та соціальних аспектів видобутку нетрадиційного газу в Україні.

Згідно з договором, на першому етапі компанія взяла на себе інвестиційні зобов’язання в сумі 410 млн. дол., які будуть витрачені на геологорозвідку. Перші результати мають бути отримані до 2015 року. А вже підтверджені запаси дадуть реальну картину щодо промислового видобутку на даному родовищі.

За оптимістичним сценарієм, це 20 млрд. кубометрів газу в рік, за песимістичним – 10 млрд. кубометрів газу в рік. При виході на промисловий видобуток обсяг інвестицій складе не менше 10 млрд. дол.

У травнi 2012 року Міжвідомча комісія з організації укладення та підписання УРП визначила переможцем конкурсу на розробку Юзiвської площi компанiю "Шелл". 16 січня 2013 року проект УРП на Юзівській ділянці погодила Донецька обласна рада, а 17 січня 2013 року – Харківська обласна рада.

Кабiнет Мiнiстрiв на засiданнi 23 сiчня 2013 року схвалив проект УРП, а вже 24 січня "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (ІV) Б.В.", ТОВ "Надра Юзівська" та Уряд України оголосили про підписання угоди про розподіл продукції (УРП).

В освоєння Юзiвської ділянки площею 7,886 тис. км2, прогнознi ресурси якої оцiнюються в 4,054 трлн. кубометрів газу рiзних типiв (в тому числі газ із ущільнених порід), на етапi геологiчного вивчення планується залучити щонайменше 1,6 млрд. грн. iнвестицiй i 30 млрд. грн. – на етапi промислової розробки.

За інформацією міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, промислова розробка Юзівської ділянки запланована на 2017 рік. Буріння на Юзівській площі має розпочатися у 2013 році, дослідно-промислова розробка – у 2015 році. За словами голови компанії «Шелл» в Україні Грехема Тайлі, першу експлуатаційну свердловину в рамках проекту буритимуть до кінця 2013 – на початку 2014 років.

Знайти подію