Зменшення впливу: жива природа

Повага до природи: все залежить від місцевої громади

Багато досліджень свідчать, що видобуток газу впливає на життя флори і фауни в регіоні. Однак видобуток нетрадиційного газу, особливо застосування горизонтального буріння суттєво звужує робочі площі, зменшуючи кількість свердловин, відтак менше втручається у життя тварин. Окрім цього, видобуток нетрадиційного газу дозволяє будувати менше доріг на території родовищ. Сукупно це суттєво зменшує «сліди» видобутку на території навіть заповідних зон. У деяких випадках місцеві закони передбачають обмеження в експлуатації родовищ для додаткового захисту дикої природи або чутливих ресурсів. У місті Flower Mound (штат Техас, США) були прийняті спеціальні постанови для захисту поверхневих ресурсів. Правила дозволяють попередити будівництво поблизу струмків або річок, заплав чи лісів з популяціями диких тварин. Неухильне дотримання цих правил дозволяє також своєчасно відновлювати земельні ресурси1.

У США держава, місцеві органи влади та компанії разом розробляють графік робіт, щоб звести до мінімуму негативний вплив на місцеві громади. Процес видобутку нетрадиційного газу може створювати шум через активний рух вантажівок, однак він триває в середньому 20-30 перших днів буріння. Компанії також можуть фінансувати проекти місцевих громад, наприклад, покращувати стан доріг, якими вони теж користуються. У Далласі, штат Техас, оператори збудували постійний трубопровід, щоб транспортувати відпрацьовану воду від свердловини до місць утилізації водних ресурсів, і таким чином зменшити кількість вантажних автомобілів на території родовища2.

Законодавство Польщі, Німеччини та Швеції, – країн ЄС, де розглядається видобуток нетрадиційного газу, – передбачає зобов’язання з боку компаній щодо вжиття превентивних заходів, як тільки виникає загроза нанесення шкоди довкіллю, а також заходів з відновлення екосистем до їх первинного стану3.

 

1 U.S. Department of Energy. Modern Shale Gas Development in the United States: a Primer, 2009.

2 Там само.

3 Final Report on Unconventional Gas in Europe. Philippe&Partners, November 2011.

Знайти подію